Nasze przedszkole
Nibylandia Częstochowa
oferujemy bogaty program edukacyjny oraz rozwojowy
Nauka języka
Zajęcia plastyczne
Eksperymenty
Wychowanie fizyczne
Renoma
Rozwój
Osiągnięcia
Misja przedszkola Nibylandia
Kształtowanie samodzielnej postawy
Tworzenie środowiska i warunków, w których dziecko stopniowo wyrabia w sobie postawę samodzielności: uczy się podejmowania decyzji, sposobów radzenia sobie z problemami i rozwiązywania konfliktów.
Respektowanie indywidualności każdego malucha
Szanowanie poczucia indywidualności każdego dziecka i dawanie mu wsparcia
w nawiązywaniu relacji społecznych oraz w zdobywaniu nowych doświadczeń.
Wspomaganie rozwoju osobowości
Troszczenie się o kompleksowy rozwój dziecka, uwzględniający aspekty poznawcze, emocjonalne i społeczne.
Bezpieczna przestrzeń
Tworzenie przedszkola przyjaznego zarówno dzieciom, jak i rodzicom, tak aby dzieci, spędzając czas w Nibylandii czuły się szczęśliwe i bezpieczne.
Kadra częstochowskiej Nibylandii
Odpowiednia kadra to priorytet. Nasi nauczyciele odbyli przygotowanie pedagogiczne. W Nibylandii zatrudnione są tylko osoby z pełnym przygotowaniem do pracy w przedszkolu. Nasi pracownicy ciągle doskonalą swoje kompetencje i poszerzają kwalifikacje, uczestnicząc w różnorodnych szkoleniach, programach podyplomowych, a także poprzez rozwijanie się w ramach ścieżki awansu zawodowego.
Angażujemy wykwalifikowanych nauczycieli specjalistów do pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami. Codzienna praktyka nauczycieli opiera się na realizacji programu wychowania przedszkolnego zatytułowanego „Planeta dzieci. Prawda, dobro, piękno w świecie wartości”, stworzonego przez Jolantę Wasilewską i wydane przez WSiP. Celem tego programu jest rozwijanie kluczowych kompetencji u dzieci.
System edukacji w prywatnym przedszkolu Nibylandia
Program edukacyjny w naszej placówce jest bardzo zróżnicowany i obejmuje innowacyjne elementy, takie jak korzystanie z „Kącika dobrego startu” opartego na Metodzie Dobrego Startu profesor Marty Bogdanowicz, nauczanie matematyki zgodnie z koncepcją profesor Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, wprowadzanie do muzyki i rytmu przy użyciu metody aktywnego słuchania muzyki według Batti Strauss, a także Metodą Carla Orffa i Rudolfa Labana. Ponadto, uczymy programowania poprzez regularne zajęcia z kodowaniem oraz korzystamy z „Edukacji przez ruch” opracowanej przez metodyka panią Dorotę Dziamską.
W naszym przedszkolu implementujemy program dwujęzyczności, rozpoczynając naukę języka obcego już we wczesnym okresie rozwoju dzieci. W ramach dwujęzycznej placówki stawiamy na codzienny kontakt dzieci z językiem poprzez zasady „zanurzenia”, co sprzyja naturalnemu przyswajaniu języka obcego. Dzięki różnorodnym grą, zabawom i odpowiednio dobranym materiałom dydaktycznym, dzieci zdumiewająco szybko zaczynają rozpoznawać i reagować na komunikaty w języku obcym.