Przyjmujemy dzieci

od 2,5 do 6 lat

nibylandia

to bajkowa kraina, w której spełniają się marzenia.

To magiczne miejsce pełne słońca, ciepła i radości. W „Nibylandii” dziecko nigdy nie jest samo. Otaczają Je inni poszukiwacze przygód, z którymi doświadcza tego, co najpiękniejsze – świata, w całej swej różnorodności. W zabawie z innymi dziećmi poznaje smak przyjaźni i radości. Pedagodzy pracujący w Nibylandii pokażą Twemu Dziecku jak wykorzystać drzemiące w Nim zdolności, energię, wyobraźnię, ciekawość i naturalną spontaniczność.
Previous
Next
Immersja językowa

to nic innego jak zanurzenie się w języku obcym.

Praca przedszkola
Obejrzyj
Każda grupa posiada dwie wychowawczynie – jedną polską, drugą anglojęzyczną. Obie wychowawczynie mają dokładnie te same zadania – sprawowanie opieki nad dziećmi, organizowanie wspólnych zabaw, czy prowadzenie zajęć.

Wszystkie te procesy odbywają się jednocześnie w dwóch językach, dlatego też metoda ta jest tak skuteczna i możliwie najbardziej zbliżona do naturalnej dwujęzyczności, tj. do sytuacji, w której dziecko posiada rodziców mówiących dwoma językami, a co za tym idzie – ma kontakt z dwoma językami równocześnie i przyswaja je w taki sam sposób. Pierwsze rezultaty zanurzenia w języku obserwujemy bardzo szybko, przy czym zdecydowanie sprawdza się tu zasada: im młodsze dziecko, tym lepsze (i szybsze) efekty.

Na co dzień dzieci otoczone są językiem angielskim przez nauczyciela,
który zwraca się do nich wyłącznie w języku obcym.

Język angielski towarzyszy przedszkolakom we wszystkich codziennych sytuacjach. Nauczyciel anglojęzyczny zwraca się do dzieci w obcym języku nie tylko w sali, ale również w szatni, jadalni, toalecie, na placu zabaw i wszędzie tam gdzie dzieci przebywają. Dzięki temu dzieci uczą się języka obcego w ten sam sposób, w jaki nauczyły się języka ojczystego, pomimo że naukę drugiego języka zaczynają w późniejszym wieku. Etapy nauki są podobne do etapów przyswajania sobie przez dzieci języka ojczystego, a przez to dzieci w sposób nieświadomy i naturalny przyswajają słówka i zwroty funkcjonujące w tym języku.

Metody stosowane podczas zajęć

W ramach zajęć języka angielskiego organizowane są

Bum bum rurki

Bum Bum Rurki są wykonane z bezpiecznego tworzywa, są lekkie i dokładnie nastrojone, a ich kolorystyka odpowiada określonym dźwiękom. Świetnie sprawdzają się w łatwej i szybkiej nauce rytmu.
Granie polega na uderzaniu nimi o dowolną powierzchnię, np. ławkę, krzesło lub kolano czy wnętrze dłoni – kolorowe rurki wydobędą określone, harmonijne dźwięki. Można tez używać ich jak cymbałków – grając pałeczkami.
Szeroka gama zestawów – Diatonicznych, Chromatycznych czy Basowych oraz dodatkowe akcesoria, umożliwiają rozbudowę instrumentu w zależności od stopnia zaawansowania oraz potrzeb kompozycji.
Bum Bum Rurki wspaniale kreują także zabawy grupowe oraz naukę gry zespołowej. Możliwości tworzenia muzyki są nieograniczone, a Bum Bum Rurki inspirują dźwiękiem!

Warsztaty plastyczne z elementami sensoplastyki

Budzimy kreatywność u dzieci. Warsztaty z elementami sensoplastyki to inaczej plastyka z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Czyli plastyka sensoryczna dla dzieci w każdym wieku.
Sekret tkwi w używanych „materiałach”: są to tylko i wyłącznie łatwo dostępne artykuły i barwniki spożywcze, przez co mamy pewność, że wszystko jest w pełni bezpieczne dla dzieci.
Produkty często używane to ryż, makaron lub jogurt. Wystarczy do nich dodać… nie, to później, detale zostawmy sobie na koniec 😉 jak się zapiszecie do naszego przedszkola.

Kodowanie z Piotrusiem Panem

Założeniem programu jest rozwijanie u dzieci przede wszystkim umiejętności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej. W czasie zajęć dziecko rozwija podstawowe funkcje poznawcze: pamięć, koncentrację uwagi, analizę i
syntezę wzrokową oraz koordynację ruchową. Podstawową pomocą dydaktyczną w kodowaniu jest rozkładana na dywanie PLANSZA DO KODOWANIA, która pozwala nauczycielowi, w taki sposób skonstruować zajęcia, aby stroną
aktywną było dziecko, które poprzez manipulowanie przedmiotami nabiera doświadczeń, tak ważnych w procesach poznawczych. Dodatkowo zajęciom towarzyszy spora dawka ruchu i częste zmiany aktywności.

Multimedialne przedszkole

W naszym przedszkolu w pracy z dziećmi bardzo często wykorzystywane są nowinki technologiczne, których głównym zadaniem jest przygotowanie dzieci do umiejętności właściwego stosowania
technologii informacyjno – komunikacyjnej (TIK). Stosowanie TIK ma na celu przede wszystkim wspieranie ogólnego rozwoju dzieci oraz pomaganie im w poznawaniu i rozumieniu otaczającego świata,
a umiejętności techniczne zdobyte przy tej okazji są tylko dodatkiem. My jako placówka edukacyjna musimy czuwać, aby ten rozwój przebiegał prawidłowo.

Multimedialne zajęcia z tabletami

Tablet w dzisiejszych czasach jest narzędziem dobrze znanym dzieciom. Jest to narzędzie wielofunkcyjne, które daje dostęp do materiałów multimedialnych, takich jak: filmy, gry i zabawy edukacyjne, prezentacje, czy kolekcje ebooków. Obsługa tabletu nie sprawia trudności nawet najmłodszym przedszkolakom. Pracując w dwu, trzyosobowych grupach dzieci mogą poznać najważniejsze aplikacje: ćwiczyć pamięć bawiąc się grą „Memory”, pracować w edytorze grafiki, rysować, malować, a także grać na wirtualnych instrumentach. Zabawa z tabletami oprócz walorów edukacyjnych sprawia dzieciom ogromną radość i daje mnóstwo satysfakcji i frajdy.

Nauka programowania z Robotem edukacyjnym PHOTON EDU

Robot Photon uczy logicznego myślenia, nowych technologii, podstaw programowania, szybkiego podejmowania decyzji, rozwija pamięć. Po wyjęciu Photona z pudełka, robot nie potrafi nic. To dzieci pomagają mu nauczyć się wszystkiego od podstaw – kierunków, kolorów, czy nawet reagowania na bodźce i interakcji z otoczeniem. Przy tej okazji dzieci uczą się jak działają technologie oraz stawiają swoje pierwsze kroki w świecie programowania. Robot edukacyjny w połączeniu ze scenariuszami dostosowany jest do prowadzenia zajęć grupowych. Stymuluje rozwój dzieci, nie tylko w obszarze poznawczym i społecznym, ale również umożliwia realizację treści programowych z obszaru emocjonalnego i fizycznego. Pomaga w prowadzeniu zajęć dydaktycznych związanych z rozwijaniem zdolności mowy, zdolności artystycznych czy zajęć ruchowych. Konstrukcja robota jest w pełni bezpieczna dla dzieci. Bez wystających kabli, wymiennych baterii czy bezpośredniego dostępu do układów elektronicznych. Photon posiada wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa.

Magiczny dywan

To interaktywna pomoc dydaktyczna, którą uwielbiają dzieci. Dzięki ogromnej bazie ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych maluchy nie mogą się nudzić. Zabawowa forma dywanu skutecznie absorbuje uwagę dzieci, angażując je tym samym w aktywną naukę. Wykorzystanie tej interaktywnej pomocy wspomaga codzienny rozwój dziecka poprzez rozwijanie motoryki dużej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości i szybkości reakcji. Specjalnie zaprojektowany rzutnik wyświetla na odpowiednio przygotowanym podłożu „wirtualny magiczny dywan”, na którym przedszkolaki są uczestnikami niesamowitych przygód w postaci ciekawych zabaw, gier i zajęć edukacyjnych. Maluchy podczas udziału w zabawie wykorzystują ruchy rąk i nóg, a dzięki wykonywanym gestom rozwijają koordynację ruchową. Zaletą prowadzenia zajęć z wykorzystaniem ,,Magicznego Dywanu” jest rozwój motoryki dużej poprzez wykorzystanie różnorodnych ćwiczeń ruchowych, tworzenie pozytywnych interakcji pomiędzy uczestnikami zabawy, łączenie zabawy i nauki, a także poprawa koncentracji.

Wirtualny spacer